• Wpisów: 14065
 • Średnio co: 6 godzin
 • Ostatni wpis: 227 dni temu, 01:05
 • Licznik odwiedzin: 112 174 / 3846 dni
 
jamniczek-pl
 
Wzięłam Mike'a i Zaka do kaptura, pochodziły mi koło szyi, jest pamiątkowe zdjęcie czerwonych plam. Jakoś później, jutro..

Do rzeczy.

Położyłam ręce na klatce, Mike i Zak wchodzili na klatkę i wychodzili z powrotem do mnie. Cieszyłam się, że się powoli przyzwyczajają.

Okazuje się, że Zak nie chciał wrócić w żaden sposób na/do klatki bo jest tam Lennon. Cały czas uciekał do mnie.

Sierść nie lata, krew się nie rozlewa, raz widziałam Zaka i Lennona śpiących razem, ale sprawa się pogarsza bo są coraz bardziej przerażeni Lennonem.

W stadzie tak to już jest, że szczury ustalają hierarchię, Lennon robił to od razu właściwie.
Ale teraz nie wiem, czy zastrasza Ich "dla zabawy" (?!), czy o co tu chodzi, może to Jego sposób na rozrywkę a One zamiast się stawić izolują się.

Nie wiem co z tym fantem zrobić i co dalej będzie.

Może jutro w dzień dam Ich na jakiś czas do mniejszej klatki. Myślę, że to dobry pomysł. Niech sobie posiedzą w innej. Na noc dam spokój.

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
  @IMA:): Zaczęło się dobrze.

  Lennon nie jest agresywnym Opakiem, chciał pokazać, kto rządzi w domu i to Jego pełne prawo.
  Jedyne co robi to zabiera żarło (znosi do "iglo" ryż, kaszę gryczaną, kukurydzę, wszystko co da się znieść). Tak już ma. ;)

  Boję się, żeby Zak nie dostał ataku serca. Ale chyba przesadzam. Bo gdyby szło o naprawdę ostre starcia (jak pisałam, sierść wyrywana, krew) to bym musiała się zastanowić, co dalej. Lennon nie jest w wieku ani w kondycji fizycznej, w których kastracja byłaby dobrym pomysłem. Szczególnie, że nie zawsze daje efekty - nie ma gwarancji!

  Lennon będzie coraz starszy, Zak i Mike coraz więksi, myślę, że w pewnym momencie sytuacja się uspokoi. Mam taką nadzieję.
   
 •  
   
  może jeszcze potrzebują troche czasu. A umieszczenie ich w osobnej klatce, na neutralnym gruncie może być dobrym pomysłem