• Wpisów: 14065
  • Średnio co: 6 godzin
  • Ostatni wpis: 227 dni temu, 01:05
  • Licznik odwiedzin: 112 174 / 3846 dni
 
jamniczek-pl
 
Od około tygodnia Lennon dość często się drapał. Myślałam, że może coś tam sobie ubzdurałam, może to zwykła szczurza toaleta. Ostatnio wpadłam na pomysł, że lek na wątrobę i wzmacniający układ odpornościowy nie raz podawałam z odrobiną jogurtu, do tego gerberki - może się przebiałczył?

Wczoraj spojrzałam dokładnie a tam strupki na ciele. A drapał się ostatnio faktycznie bardzo, bardzo często i uporczywie. Z tym, że jak już zobaczyłam te strupki... Ach, i dzień wcześniej pojawił się jeden na czole. Skąd na czole?

Dzisiaj kolejny strupek. Wczoraj stwierdziłam, że muszę się zwlec i pojechać do Wetów. Trzeba Mu jak najszybciej pomóc.

AngelsDream (angelsdream.pinger.pl) podała mi nazwę preparatu, który nie jest drogi a stosuje się go przy guzach przysadki. Co ma guz przysadki do drapania się?

Dowiedziałam się, że jedno z drugim może być połączone. Guz zaczyna uciskać, szczurka boli i dlatego zaczyna się drapać. To tak jak u ludzi. Niekiedy świąd, drapanie się w pewnych sytuacjach występuje na tle nerwowym. Czyli nie ma tu mowy o alergii, tak niekiedy działa psychika.

Mam przeczucie, że to jest właśnie to. I mówiłam Pani Doktor, że po prostu to czuję. Poprosiłam o lek przeciwbólowy i podałam nazwę preparatu (dla ciekawych: Bromergon). Stwierdziłam, że może by podać Mu steryd, ale Wetka mądrze powiedziała: jeżeli podamy lek sterydowy to nie będziemy wiedzieli, czy szczur przestał się drapać dzięki sterydowi (a po sterydzie z pewnością by przestał), czy też działają podane leki.

Fakt.

Stoimy już na światłach, gdy pomyślałam: warto by jednak sprawdzić, czy to na pewno nie jakieś pasożyty.

Nie, nie jestem zakręcona jak kolorowy bąk.

Wróciliśmy.

Pani Doktor zeskrobała, zeskrobiny zaniosła gdzieś, poczekałyśmy trochę. Żadnych nie znalazła.

Pozostaje jeszcze kwestia świerzbu, ale kontaktów z innymi gryzoniami nie mamy (pytała mnie o to), poza tym gdy wracam skądś myję ręce zanim dotknę Opaków. A Libra nie jest chora.

Oby Bromergon zadziałał.

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.