• Wpisów: 13797
 • Średnio co: 5 godzin
 • Ostatni wpis: dzisiaj, 02:35
 • Licznik odwiedzin: 108 257 / 3265 dni
 
jamniczek-pl
 
Tak, wiem, powinno się chodzić na kontrolę co pół roku, ale swego czasu zjawiałam się u Nich częściej niż w piekarni. Bez podawania nazwiska, lekarza, nic. Jak "u siebie".
Zęby mi obrobili.  

Pamiętajcie, nie o to chodzi, żeby przemęczyć się jakiś czas na prochach (przy okazji nabijając firmom kasę a wątrobie guzy) i iść, gdy już jesteście pod ścianą. Gabinet dentystyczny to nie SOR.

To, co dzieje się w zębach i pod nimi wpływa na cały organizm.
dentysta2.jpg

A jeśli już trzeba wyrwać zęba? Przede wszystkim oblatuje blady strach.  
Okazuje się, że ten strach to pikuś a samo wyrwanie to bezbolesna chwila. Jeśli stomatolog wie, co robi.

Najgorsze jest to, co dzieje się potem. Zanik kości, nierzadko suchy zębodół, który leczy się z reguły dwa, trzy tygodnie. Fajowo. :> Nie wspominając o zapadaniu się policzków, kiedy tracimy więcej zębów a nie zadbamy o - no i tutaj zależy od możliwości: 1. implanty (dobre, ale po pierwsze bardzo drogie,  po drugie nie zawsze się przyjmują), 2. proteza ruchoma bądź ruchoma-stała - przy stałej też trzeba wkręcać śruby, tak, że, 3. most.

O ekstrakcję ósemek się nie martwcie. "Dodatkowo usuwanie zębów mądrości jest zalecane kiedy powodują one problemy ortodontyczne lub okluzyjne (utrudniają prawidłowe przesuwanie się żuchwy względem szczęki)." - specjalista z jednego z gabinetów, nie podam nazwy.

Najlepiej, jak wspomniałam, jest iść do dentysty "na przegląd" ;) raz na pół roku. Jeśli macie odziedziczone genetycznie lub w jakikolwiek inny sposób powstałe problemy z zębiskami dobrze by było stawiać się częściej. Jeśli problemy są opanowane - jak wyżej.


Życzę zdrowia Wam i w tym, między innymi, Waszym zębom. :)

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
  Ja włąsnie mam stan zapalny jednej ósemki i musze się pozbyć ich wszystkich, a że panicznie boję się dentysty to mam tylko jednego do któego chodzę, który w dodoatku jest trasznied rogi :( Już nawet rozważam opcję pożyczki tutaj www.credy24.pl/pozyczki-dla-zadluzonych/ bo momentami ból jest zdecydowanie nie do zniesienia :(
   
 •  
   
  @muu.: ihihi..... :)

  No już "doszłam". ;>
  Bardzo ładnie.
   
 •  
   
  @jamnick: planuję się właśnie wybrać, choćby dla przyzwoitości ;) na piaskowanie może, czy co tam dają.
   
 •  
   
  @muu.:  jeśli masz silne, zdrowe zęby to - uwaga, nie jestem specjalistką acz swoje przeszłam - może poszłabyś, zęby... znaczy żeby coś tak, na lakowanie?

  PS Tylko pozazdrościć. Jeden gryzie orzecha, innemu się złamie na ołówku.

  A na forach "ci mądrzy" piszą, że to kwestia braku dbałości o higienę jamy ustnej.
  Wtedy (nie tylko) mnie z dekka rozsadza.


  Dzięki, Dziewczyny!
   
 •  
   
  @Gusia: piszesz, że ból jest okropny.

  Czy chodziło Ci o wyrwanie (tutaj zacytuję: "Wyrywanie nie jest straszne, ja się nie boję przynajmniej"), czy o sam ból zęba?

  Dziękuję z dołu za komentarz i z góry za sprecyzowanie.
   
 •  
   
  Ciut wstyd się przyznać, ale nie byłam u dentysty od podstawówki jakoś *^^*
   
 •  
   
  Wszystkie zęby mądrości miałam wyrywane. Ból jest okropny. Suchy zębodół to pikuś, zdawałam z nim egzaminy, są sposoby by nie bolało. Wyrywanie nie jest straszne, ja się nie boję przynajmniej